Úrslit frá JM/MU 2016

Her eru úrslitalistarnir frá JuniorMeistarastevnuni og Meistarastevnuni fyri Ung 2016, sum Svimjisamband Føroya og Ægir skipaðu fyri í Klaksvíkar Svimjihøll, nú fríggjadagin og leygardagin 22. og 23. apríl 2016. Úrslitini kunnu eisini finnast her á livetiming.se.

Í kappingini um heiðursmerki vann Suðuroyar Svimjifelag mest av øllum, og Sára Ryggshamar Nysted úr Suðuroyar Svimjifelag flest heiðursmerki sum einstaklingur.

Vár Erlingsdóttir Eidesgaard úr Havnar Svimjifelag setti flott nýtt føroyskt met í 800 frí, og fingu vit hartil 6 nýggj føroysk juniormet á hesi stevnu.

JM/MU 2016

Eini 450 heiðursmerki vórðu vunnin hetta vikuskiftið, harav Suðuroyar Svimjifelag vann nógv tey flestu. Eini 71 gullheiðursmerki til Suðuroyar tilsamans, umframt 47 úr silvuri og 41 úr bronsu. HS vann næstflest og Ægir triðflest.

Heiðursmerkjabýti millum feløg - allir bólkar

Felag Gull Silvur Bronsa
SuSvim 71 47 41
HS 45 55 38
Ægir 26 20 27
Reysti 16 11 11
FS 9 12 15
FLOT   3 3
Tilsamans 167 148 135

Um vit hyggja at heiðursmerkjabýtinum upp ígjøgnum aldursbólkarnar, so er tað áhugavert at síggja hvussu feløgini úr Leirvík og Fuglafirði gera seg galdandi í yngstu aldursbólkunum, fyri síðani at verða skift út við SuSvim, Ægir og HS í elstu aldursbólkum.

Heiðursmerkjabýti millum feløg - Bólkur 1 (t.e. tey yngstu)

Felag Gull Silvur Bronsa
SuSvim 8 5 3
FS 5 6 10
Reysti 5 3 1
HS 1 3 1
Tilsamans 19 17 15

Heiðursmerkjabýti millum feløg - Bólkur 2

Felag Gull Silvur Bronsa
HS 15 10 1
Reysti 11 8 8
FS 4 1 3
SuSvim 3 8 9
Ægir 1 2
FLOT 1
Tilsamans 34 27 24

Heiðursmerkjabýti millum feløg - Bólkur 3

Felag Gull Silvur Bronsa
SuSvim 19 13 11
HS 18 11 7
Ægir 1 5 12
FS 5 2
Reysti 2
FLOT
Tilsamans 38 34 34

Heiðursmerkjabýti millum feløg - Junior yngri

Felag Gull Silvur Bronsa
SuSvim 29 15 12
Ægir 6 5 7
HS 3 15 16
FLOT 3
FS
Reysti
Tilsamans 38 38 35

Heiðursmerkjabýti millum feløg - Junior eldri

Felag Gull Silvur Bronsa
Ægir 18 10 6
SuSvim 12 6 6
HS 8 16 13
FLOT 2
Tilsamans 38 32 27

Heiðursmerkjabýti millum svimjarar

Sára Ryggshamar Nysted úr Suðuroyar Svimjifelag var mest vinnandi svimjari, nú hon vann tilsamans 14 gullheiðursmerki og 2 úr silvuri, í teimum 16 kappingum sum hon luttók í. Umframt heiðursmerki í stafettum eisini.

Johan Dam úr Havnar Svimjifelag var mest vinnandi millum dreingirnar, við 13 gullheiðursmerkjum í einstaklingakappingum, umframt tað sum hann vann í liðsvimjingum.

Men sum tit síggja, so vóru tað fleiri heiðursmerkjaslúkar enn bara tey bæði.

Navn (føðiár), felag (bólkur) Gull Silvur Bronsa
Sára R. Nysted (2001), SuSvim (Junior Y) 14 2
Alisa Vestergård (2003), SuSvim (B3) 14 1
Johan Dam (2002), HS (B3) 13
Róland Toftum (1998), SuSvim (Junior E) 12 1
Signhild Joensen (2000), Ægir (Junior E) 10 1 1
Marius Steinhólm (2005), Reysti (B2) 8 5 1
Elisabeth Erlendsdóttir (2005), HS (B2) 7
Rói Bech (2001), SuSvim (Junior Y) 6 3 4
Rókur Trygvason (2000), Ægir (Junior Y) 6 3 1
Hildigunn Steinhólm (2007), Reysti (B1) 5 2 1
Hugin Næs Lave (2001), SuSvim (Junior Y) 4 8 2
Marius Gardshodn (1998), HS (Junior E) 4 7
Kristina Í Skála (2005), HS (B2) 4 4
Jóhann Højbro (2004), FS (B2) 4 1 3
Andreas Debess (2006), SuSvim (B1) 4 1
Ásbjørg Hjelm (1999), Ægir (Junior E) 3 2
Bjarti Ludvig (2006), SuSvim (B1) 3 1
Ægir 1 (1999), Ægir (Junior E) 3
Hs1 B4 (2002), HS (B3) 3
Susvim Dreingir (2001), SuSvim (Junior Y) 3
Susvim Gentur (2003), SuSvim (B3) 3
Vár Eidesgaard (2001), HS (Junior Y) 2 7
Margit Højbro (2007), FS (B1) 2 5 1
Jana Thomsen (2000), Ægir (Junior E) 2 4 2
Bartal E. Eidesgaard (2003), HS (B3) 2 4 1
Reysta Gellurnar (2005), Reysti (B2) 2 1
Susvim Damur (2001), SuSvim (Junior Y) 2 1
Hs1 Junior Eldri (1998), HS (Junior E) 2
Susvim Dreingir (2004), SuSvim (B2) 2
Rúni Dahl (2004), SuSvim (B2) 1 8 5
Tóti Christiansen (2006), SuSvim (B1) 1 4 2
Nancy N. Dam (2005), HS (B2) 1 4 1
Lív Eidesgaard (1999), HS (Junior E) 1 3 2
Erling Erlendsson (2007), HS (B1) 1 3 1
Petra A. Nielsen (2003), SuSvim (B3) 1 2 5
Jonna Joensen (2005), Reysti (B2) 1 2 3
Rebekka Trygvadóttir (2004), Ægir (B3) 1 2 2
Fs Gentur Yngri (2007), FS (B1) 1 1
Hs 4 (2004), HS (B2) 1 1
Hs4 (2005), HS (B2) 1 1
Jóhanna Óavsdóttir (2007), FS (B1) 1 3
Bartal Debess (2002), SuSvim (B3) 1 2
Marjun Hjelm (2005), Ægir (B2) 1 2
Fs Dreingir Yngri (2006), FS (B1) 1
Hs1 Jun Eldri (1999), HS (Junior E) 1
Hs1 Junior Yngri (2001), HS (Junior Y) 1
Niklas Jógvan Arge (2004), HS (B2) 1
Lilja D Jacobsen (2003), SuSvim (B3) 8 2
Niels Nattestad (1998), HS (Junior E) 6 4
Karin Midjord (2001), HS (Junior Y) 4 4
Martin Sivertsen (2002), Ægir (B3) 3 7
Sólrun Kjærbo (1999), SuSvim (Junior E) 3 4
Barbara Debes (2000), Ægir (Junior E) 3 3
Bjartur Nón (2002), FS (B3) 3
Flot (2000), FLOT (Junior Y) 3
Hs3 (2003), HS (B3) 3
Heini Hentze (2001), HS (Junior Y) 2 3
Sigrið F Hansen (2003), HS (B3) 2 3
Húni Vestergaard (1999), SuSvim (Junior E) 2 2
Óðin Jákupsson (2002), HS (B3) 2 1
Susvim Dreingir 2 (2002), SuSvim (B3) 2 1
Hs1 Jun Yngri (2002), HS (Junior Y) 2
Sólvá A Sigurðsson (2002), Ægir (Junior Y) 2
Bjarti Højbro (2003), FS (B3) 1 2
Brynhild Johannessen (2002), SuSvim (Junior Y) 1 2
Fs Dreingir Eldri (2002), FS (B3) 1
Sissal Dalsá (2007), Reysti (B1) 1
Susanna Tummasardóttir (2001), HS (Junior Y) 9
Birni Sigvardsen (1999), HS (Junior E) 6
Filip Ilic (2006), FS (B1) 4
Rani Jacobsen (2001), SuSvim (Junior Y) 4
Ægir Diddurnar (2003), Ægir (B3) 3
Amazing Girls (2001), Ægir (Junior Y) 3
Denis Voropaev (2000), Ægir (Junior Y) 2
Hs3 (2002), HS (B3) 2
Krista T Justinussen (2005), Reysti (B2) 2
Malan Jóhansdóttir (2004), Reysti (B3) 2
Otto Jacobsen (1999), FLOT (Junior E) 2
Rebekka Róðinsdóttir (2007), FS (B1) 2
Aimi A Lakjuni (2002), Ægir (Junior Y) 1
Birgit Thomsen (2006), SuSvim (B2) 1
Elin Christiansen (2004), SuSvim (B3) 1
Filip Hansen (2005), FLOT (B2) 1
Hans Jón Debess Bech (2004), SuSvim (B2) 1
Krista Justinussen (2005), Reysti (B2) 1
Pætur Højgaard (1999), HS (Junior E) 1
Reysti (2005), Reysti (B2) 1
Símun Debess (2005), SuSvim (B2) 1
Susvim Diddur (2005), SuSvim (B2) 1
Tilsamans 167 148 135

Met

Vár Erlingsdóttir Eidesgaard úr Havnar Svimjifelag framdi vælsagtans størsta bragdið á hesi stevnu, tá ið hon í 800 metra frísvimjing setti stórt nýtt føroyskt met og juniormet í 800 frí. Hartil imponeraði serliga Róland Toftum úr Suðuroyar Svimjifelag, við at trýsta juniormetini í 50 og 100 metra bringusvimjing niður ímóti teimum føroysku metunum.

1 føroyskt met

  • Vár Erlingsdóttir Eidesgaard (2001), Havnar Svimjifelag - 8:54.23 í 800 frí

6 føroysk juniormet

  • Vár Erlingsdóttir Eidesgaard (2001), Havnar Svimjifelag - 8:54.23 í 800 frí
  • Róland Toftum (1998), Suðuroyar Svimjifelag - 29.07 í 50 bringu
  • Sára Ryggshamar Nysted (2001), Suðuroyar Svimjifelag - 1:04.93 í 100 blandað
  • Róland Toftum (1998), Suðuroyar Svimjifelag - 1:04.10 í 100 bringu
  • Barbara Debes, Jana Bjartalíð Thomsen, Ásbjørg Hjelm og Signhild Joensen (1999), Ægir - 3:59.07 í 4x100 frí
  • Marius Gardshodn, Niels Nattestad, Johan Hofgaard og Birni Sigvardsen (1998), Havnar Svimjifelag - 1:54.65 í 4x50 blandað

Hagtøl

Tilsamans vóru tað einir 140 svimjarar úr 6 feløgum sum kappaðust einar 1076 ferðir tilsamans, í 38 kappingum sum so aftur vórðu uppbýttar í upp til 5 aldursbólkar.

ViðfestiStødd
jmmu2016-urslit.txt218.9 KB
jmmu2016-urslit.html1.01 MB
RE160422.txt111.72 KB
Results_Klakksvík_2016-04-22.lef358.16 KB

Viðmerkingar

Mynd: rokur

Feilur í 100 firvald

Alisa svimur skjótt ... men tó ikki 100 uppá 12.22 ;-)